Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лоцкинська громада» (код ЄДРПОУ: 04376558) був реорганізований і увійшов до складу Інгульської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лоцкинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Інгульської громади

Історична довідка

Населений пункт засновано в 1872 році.

Колись давно наші землі належали німецьким колоністам, які створили поселення із 12 хат  і називали його Люксембургом. Знаходилось воно за 2 км від нашого теперішнього села. Після революції колоністи були позбавлені права користування землею і поселення занепало.

В 1924 -1925 роках біля залізничного переїзду Лоцкине було побудовано кілька землянок і вагончиків, де жили поселенці із сіл Інгулка та Новоолександрівка. В 1926 році крім землянок уже налічувалося 15 хат.

В 1927 році жителі поселення створили машино-тракторне товариство. Поселення поступово розбудовувалося в 1927 році появилася перша вулиця, село називалось іменем Карла Маркса. Весною 1928 року було організовано радянське державне господарство. Першим директором радгоспу був Фердман. Радгосп складався з 4 відділків, серед перших робітників радгоспу були Шаповалов Василь Єгорович, Тюта Марія, Бобік Іван Терентійович, Каленик Іван Іванович, Прохода Пилип, Сорочан Карпо Іванович, Савченко Ніна Тимофіївна та інші. З 1929 року радгоспу присвоєно імя В.Я.Чубаря ( Голова Ради народних комісарів УРСР ). А з осені 1938 року  він носить назву «Баштанський».

В боротьбі проти німецько-фашистських загарбників в роки Великої вітчизняної війни брали участь 218 жителів селища, із них 70 віддали життя за Батьківщину, 34 чоловіки за мужність і героїзм, проявлений в боях, нагороджені урядовими нагородами.

 На території радгоспу з грудня 1943 року по березень 1944 року була організована і діяла підпільна патріотична антифашистська група, до складу якої входило 13 людей.

Очолював підпільну групу Царюк Петро Калинович.

Під час війни з фашистською ордою було розстріляно 112 військовополонених.

12 березня 1944 року наше село Лоцкине було визволене від фашистської навали.

У 1952 році їх було перепоховано у братські  могилі і встановлено пам’ятник «Загиблим воїнам».


Місце розташування.

Населений пункт селище Лоцкине розташований  на відстані 35 км від районного центру м. Баштанки , та 45 км від обласного центру  м. Миколаєва.

Через територію Лоцкинської сільської ради проходить відрізок Одеської південної  залізниці, а також розташована станція Лоцкине.


Основні історичні та історичко-архітектурні пам’ятки.

  • Пам’ятник загиблим воїнам
  • Меморіальна дошка воїну-афганцю Бідащуку С.І.
  • Меморіальна дошка голодомору 1932-1933 рр.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано